Skip to main content

Türkiye toplumunda kutuplaşma ve bunun verdiği zararlar hakkında farkındalık yaratmayı ve Türkiye’de kutuplaşmayı azaltmaya yönelik stratejiler ve araçlar geliştirmeyi hedefleyen TurkuazLab’in internet sitesi açıldı. TurkuazLab internet sitesi, proje çıktılarının paylaşılması için bir platform olduğu kadar, kutuplaşma ve kutuplaşmanın Türkiye’deki varlığı konusunda da kapsamlı bir kaynak merkezi olacaktır. 

TurkuazLab internet sitesi üzerinden Lab hakkında detaylı bilgilere, proje çıktılarına, proje kapsamında düzenlenecek etkinlik ve faaliyetlere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda, dünyada ve Türkiye’de kutuplaşma alanında gerçekleştirilen çalışmaları inceleyebilir ve kutuplaşma literatüründe yer alan akademik kaynakları, bu alandaki medya yansımaları ile blog yazılarını ve alan ile ilişkili temel kavramları “Kaynaklar” bölümünden takip edebilirsiniz. Buna ek olarak, 2015 ve 2017 yıllarında gerçekleştirdiğimiz “Türkiye’de Kutuplaşmanın Boyutları” araştırmalarına ve bu yıl içerisinde yaptığımız “İnfodemik ile Etkin Mücadele” projemiz hakkında detaylı bilgilere “İlgili Projelerimiz” alanından ulaşabilirsiniz. 

Marshall Fonu (GMF) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (BİLGİ-Göç) iş birliği ve İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (SIDA)’nın finansal desteği ile hayata geçen TurkuazLab’i internet sitesi üzerinden takip edebilir ve Lab hakkında haberler ve duyurulara Twitter, Instagram ve Facebook’ta @turkuazlaborg hesaplarından, YouTube’da ise Turkuaz Lab hesabı üzerinden ulaşabilirsiniz.